Apie dantų implantaciją | Populiariausias dantų implantas pasaulyje | OSSTEM
_ OSSTEM

Apie dantų implantaciją

Dantų implantacija – bene geriausias, šiuolaikiškiausias ir ilgaamžiškiausias prarasto danties atstatymo metodas.

Implantacijos metu išsaugomi šalia esantys dantys, kurie pažeidžiami taikant kai kurias kitas protezavimo procedūras (protezuojant tiltais, kai ant šalia esančių sveikų dantų formuojamas tiltinis protezas).

Dantų implantai – į paciento žandikaulį įsriegiami dantų šaknų pakaitalai, ant kurių vėliau bus tvirtinami danties vainikėliai, taip atstatant netektų pavienių dantų ar dantų eilių funkciją (kramtymo, kalbėjimo), estetiką, stabdant žandikaulio patologinius procesus (ilgai neprotezuojant galima kaulo rezorbcija – kaulo nutirpimas) bei sugrąžinant gyvenimo kokybę ir džiaugsmą. Implantai gaminami iš biosuderinamų medžiagų (kurios mūsų organizmo vertinamos kaip savos), tokių kaip titanas, cirkonis, todėl nesukelia jokių alerginių reakcijų ir yra gerai priimamas organizmo (nevyksta atmetimo reakcija).

Šiuolaikinėje odontologijoje iki šiol žinomos trys pagrindinės implantų rūšys:

sraigtiniai, plokšteliniai ir poantkauliniai implantai. Pačiais inovatyviausiais ir pranašiausiais yra laikomi sraigtiniai implantai, kurių kaina ir panaudojimo galimybės gali skirtis priklausomai nuo gamintojo.

Kompanija OSSTEM visame pasaulyje žinoma kaip pasaulinė dantų implantų lyderė, kuri suteikia viso gyvenimo kokybės garantiją. Su skirtingais implantais atlikti statistiniai tyrimai rodo labai mažą 3,4 % implanto atmetimo tikimybę, o tai prilygsta tikimybei netekti savo danties.

Implantacijos procedūrą galima saugiai atlikti įvairaus amžiaus pacientams, dažniausiai ji taikoma nuo 18 m.

_ OSSTEM

Vienmomentė implantacija

Vienmomentė implantacija – tai pažangi procedūra, kai iškart po danties, jo užuomazgos ar šaknies pašalinimo į buvusią jo vietą yra įsriegiamas OSSTEM dantų implantas. Taikant šį gydymo metodą po danties rovimo pacientui nereikia laukti 2–6 mėn. tam, kad gydytojas galėtų įsriegti implantą. Vienmomentė implantacija yra patogi ir racionali procedūra, turinti daug privalumų:

Nors ir esant begalei privalumų, deja, ne visada ši procedūra yra įmanoma. Vienmomentė implantacija negalima, kai dantis buvo pažeistas infekcijos, kai skruostinė kaulinė sienelė yra plona ir esant kitoms indikacijoms. Visų klinikinių atvejų numatyti neįmanoma, todėl kiekvienas pacientas yra individualiai įvertinamas savo srities profesionalų, dirbančių su pažangiausia pasaulyje dantų implantų sistema OSSTEM ir HIOSSEN.

_ OSSTEM

Ankstyvoji implantacija sugijus minkštiesiems audiniams

Šis implantacijos metodas taikomas praėjus 4–8 sav. po danties pašalinimo (išrovimo). Šiuo laikotarpiu iš išorės alveolė jau bus sugijusi (užaugusi minkštaisiais audiniais – dantenomis). Taikant ankstyvosios implantacijos metodiką minkštiesiems audiniams sugijus galima tiksliau įpozicionuoti danties implantą. Taip pat palengvėja pirminis žaizdos susiuvimas, didesnis minkštųjų audinių kiekis gali suteikti geresnį estetinį rezultatą ir implanto nuspėjamumą. Be to, organizmas jau bus susitvarkęs su vietine infekcija.

_ OSSTEM

Ankstyvoji implantacija sugijus minkštiesiems audiniams ir esant daliniam kaulo sugijimui

Implantuojama praėjus 12–16 sav. po ekstrakcijos. Šiuo laikotarpiu minkštieji audiniai jau yra visiškai sugiję, o alveolė dalinai užsipildžiusi kaulu. Šiuo laikotarpiu implantas bus lengviau įsriegiamas, taip pat bus lengviau pasiekiamas didesnis pirminis stabilumas (t. y. tik įsriegus implantą, jis iškart standžiai laikysis Jūsų kauliniame audinyje). Ši technika ypač patogi sriegiant implantą krūminių dantų srityje.

_ OSSTEM

Vėlyvoji implantacija

Implantuojama tik visiškai sugijus minkštiesiems ir kauliniams audiniams. Vėlyvoji implantacija galima ne anksčiau nei praėjus 6 mėn. ir daugiau po danties išrovimo. Šis metodas taikomas rečiausiai, kai implantuoti negalima trimis pirmaisiais metodais (augantis pacientas, bendrosios ligos, paciento asmeninės priežastys). Svarbu pabrėžti, kad net ir esant tam tikrų sveikatos ar kitų trikdžių, su OSSTEM dantų implantais dirba tik savo srities profesionalai (burnos, veido ir žandikaulių chirurgai, kurie geba įvertinti esamą situaciją ir parinkti mažiausiai invazinį ir patį racionaliausią būdą, todėl būsite ramūs pasirinkę pasaulyje pripažintą, ne tik patį geriausią ir inovatyviausią danties implantą, bet ir gydytojus profesionalus, kurie savo kompetencija ir žiniomis viską atliks taip, kad Jūsų danties implantas tarnautų ir būtų Jūsų sąjungininkas ilgus metus.

_ OSSTEM

Implantavimo etapai

01

Įsriegimas ir gijimas – paruošiama implantacijos vieta. Naudojant specialų prietaisą į kaulą yra įsriegiamas implantas. Po to susiuvamos dantenos ir paliekama gyti. Siūlai pašalinami po 7–10 d.

02

Implanto galvutės prisukimas – gali būti prisukama ir pirmojo etapo metu.

03

Dantų vainikėlio gamyba ir prisukimas – tai atliekama visiškai sugijus dantenoms, nuimami atspaudai, pagal kuriuos pagaminami individualūs, tik Jums tinkantys danties vainikėliai. Vėliau jie bus prisukami ant implantų.

Dažniausiai sulaukiama klausimo ar procedūra skausminga. Implantavimas – visiškai neskausminga procedūra (prieš operaciją yra suleidžiama anestetikų – vaistų, skirtų visiškai neutralizuoti skausminį pojūtį), taip pat su mūsų OSSTEM implantais dirbantys gydytojai neretai naudoja pasaulyje pripažintą kraujo plazmos technologiją, kuri ne tik pagreitina gijimo procesą, bet ir sumažina galimą diskomfortą iki minimumo, kuris, netaikant tokios procedūros, gali būti jaučiamas 1–2 paras po implantacijos, taip pat po sudėtingesnių implantavimo procedūrų gali būti stebimas nedidelis patinimas ir paburkimas.

Vidutiniškai implantavimas iki galutinio rezultato trunka apie 4–6 mėn., tačiau šis laikotarpis labai individualus, priklauso nuo to, kur bus sriegiamas implantas (viršutinis ar apatinis žandikaulis), kokia implantacijos rūšis bus taikoma ir panašiai.

_ OSSTEM

D.U.K.

Oficialiais ir nepriklausomais tyrimais įrodyta – nuo 1975 m. iki 2014 m. sėkmingų implantacijų skaičius viršijo 97 %.

Gydymas trunka maždaug 1 mėnesį nuo pirmos konsultacijos iki pirmojo implantacijos etapo ir dar 2–3 mėnesius, kol implantas bus visiškai prigijęs Jūsų kaule bei prisuktas protezas (danties vainikėlis ant jo). Terminas gali dar prasitęsti iki 6–9 mėnesių priklausomai nuo kaulo ir burnos ertmės būklės, Jūsų kramtymo jėgos (kurią įvertina gydytojas) ir kitų individualių atvejų.

Nepaisant to, kad pradinės išlaidos yra didesnės, reikia turėti omenyje, kad implantas yra ilgalaikis, todėl toks gydymas iš tikrųjų yra pigesnis, nes po to jis nereikalauja papildomų išlaidų.

Žinoma. Gydymas implantais gali būti taikomas tiek jauniems, tiek senyviems pacientams. Sėkmingai implantacijai svarbus ne tik amžius, bet ir kaulo būklė: aukštis, plotis, tūris ir tankis. Jei atlikus šiuos tyrimus visi rezultatai yra teigiami, vyresnio amžiaus pacientai taip pat gali būti gydomi implantais.

Ne. Implantai gaminami iš titano, padengti titano oksidu (TiO2), kuris gaunamas naudojant oro, vandens ir kitų elektrolitų sąveiką. Taigi, jis turi puikias biologinio suderinamumo charakteristikas ir yra saugus žmogaus organizmui.

Po operacijos veidas ir dantenos gali šiek tiek ištinti, taip pat gali šiek tiek skaudėti. Kelias dienas po operacijos lūpos ir smakras gali būti šiek tiek nejautrūs. Tačiau visi šie šalutiniai poveikiai išnyksta per kelias dienas, todėl dėl to jaudintis tikrai nereikėtų. Tačiau jei šie nepatogumai užtrunka ilgiau, nesistenkite patys išspręsti problemos ir būtinai susisiekite su savo gydytoju.

Ne, nestipriai, nes prieš operaciją taikoma vietinė anestezija (nejautra). Po operacijos, kai anestezijos poveikis pasibaigs, galite pajusti nestiprų skausmą, tačiau jis lengvai numalšinamas paprastais nuskausminamaisiais vaistais.

SUSISIEKTI